25.10.2025 Hirviseuravierailu - tämä tilaisuus on vain jäsenille

Hirvi haltuun - paloittelusta paistiksi

Tapahtuma järjestetään yhdessä Matti Viljasen metsästysseurueen kanssa ja se toteutetaan seurueen lahtivajassa. Tapahtumassa lihamestari neuvoo kuinka hirvi paloitellaan ja mitenkä eri paistit ja muut osat löytyvät hirvestä. 

Kokoontuminen lauantaina 25.10. klo 8:00 metsästysmajalla (karttakuva - myös ladattavassa liitteessä), jossa aluksi yhteiset aamukahvit metsään lähtien metsästäjien kanssa. Tämän jälkeen siirrytään lahtivajalle käsittelemään hirveä. Puolelta päivin yhteinen keittolounas hirviporukan kanssa, jonka jälkeen tilaisuus päättyy noin klo 13.00

Ilmoittaudu mukaan TÄÄLLÄ viimeistään 23.10. klo 16.00.

HUOM! Rajoitetun osallistujamäärän vuoksi, tämä tilaisuus on vain jäsenille. Mukaan mahtuu 20 ensimmäistä. Varaa mukaan 10 € käteistä lounasta varten.