22.4.23 Kilpipäivä torilla

Kansainvälinen Kilpipäivä lauantaina 22.4. klo 11-13 Lahden Kauppatorilla

Kansainvälinen kilpipäivä on taas täällä! Tule mukaan juhlimaan suomalaista ravintola-, ruoka- ja juomakulttuuria!


Huomenna la 22.4. vietetään maailmanlaajuisesti Rôtisseurskilpipäivää. Suomessa tapahtumia ja etuja valikoiduissa Rôtisseurskilven saaneissa ravintoloissa ja toreilla. Tapahtumista myös tietoa kotisivuillamme www.rotisseurs.fi

Maailmanlaajuisesti teemana on ”Come with your Heart” ja se tarkoittaa kilpipäivän tarkoituksen mukaisesti, että tavoitteena on yhdistää gastronomiset ihmiset ympäri maailman. Käytössä on yhteinen someseinä, johon on jo vuosia eri vuositeemojen mukaisesti nostettu esille kunkin somekuvia, joissa käytetään hastageja #worldchaineday #chaineday - Tule siis sinäkin mukaan ja jaa päivästäsi kuva. Jos olet Rôtisseurs, käytä käätyjä ja ole mukana.

Globaali someseinä:

https://taeggie.com/public/world-chaine-day?fbclid=PAAaZHS8AwZNa2vFixUtF7R6N2WjNFao33esynoWyDxBbEsa8C5zc4GGUuccI

Maukasta päivää kaikille ❤️
#rotisseursfinland #worldchaineday #chaineday


Tervetuloa runsain joukoin omat jäsenet, ystävät ja kylänmiehet! Toivomme jäsenten laittavan käädyt näkyviin ja tuottavan somemateriaalia tapahtumaan myös omilla kanavillaan. Nyt on aika ulkoiluttaa käätyjä kauniissa ilmassa ja ottaa ystävätkin mukaan! Ilmoittaututuminen lukumäärän vuoksi tulossa!


Edellisen kilpipäivän sivu LINKISSÄ

edit 21.04.23 klo 15.00